İade ve Değişim

Değerli Müşterilerimiz

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 7 gün içinde ogrencegezegeni.com’ a başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz.

İadelerinizle Alakalı Her Türlü Sorularınızda ogrencegezegeni.com Adresinin Size Atamış Olduğu Sipariş Numarasını Belirtmeniz Gerekmektedir...

ogrencegezegeni.com tüketici lehine hareket etmeyi, her türlü sorunu yasaca belirlenmiş süreden daha erken ve kalite politikasına uygun olarak çözmeyi temel ilke edinmiştir.

ogrencegezegeni.com ‘dan satın alınan ürünler, teslim tarihinden itibaren (7) gün içerisinde değişim yapabilmektedir.

Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

ogrencegezegeni.com’da satılan tüm ürünler orijinal olup üretici firmaların ve ogrencegezegeni.com garantisi altındadır.

Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünler iade edilemez.

Görüntülü DVD, Flash Disk görüntülü Eğitim Setleri  vb. için; ürün kutusunda yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ürünlerin diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.

Orijinal ambalaja sahip ürünlerin iadesi, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

İade edilecek ürünün şirketimiz adına kesilecek bir iade faturası ile iade faturası düzenleme imkanı bulunmayan durumlarda, ürüne ait fatura ve sevk irsaliyesinin aslıyla birlikte veya yazarkasa fişi ile birlikte iade edilmesi gerekmektedir.

İade faturası ya da fatura ve sevk irsaliyesi asıllarının veya yazarkasa fişinin temin edilemediği durumlarda, bundan kaynaklanan KDV vb. mali yükümlülükler iade edilecek bedelden indirilir.

Üründe ve ambalajında herhangi bir yazı yazma, açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

İade şartlarına uygun durumlarda yapılan iade gönderimlerinde taşıma masrafı ogrencegezegeni.com tarafından ödenecektir.

Baskısında hata bulunan, eksik, fazla veya yanlış basılmış ürünlerin iadesinde kargo ücreti geliş ve gidişte ogrencegezegeni.com`a aittir.

Siparişin yanlış gönderilmesinden kaynaklanan değişimlerde kargo ücreti geliş ve gidiş olarak ogrencegezegeni.com`a aittir.

Siparişin yanlış oluşturulmasından kaynaklanan değişimlerde hata müşteriye ait olduğu için kargo ücreti geliş ve gidiş olmak üzere müşteriye aittir.

Kargo teslimat sırasında ürün paketi hasarlı ise, ürün kontrolü yapılıp fiziki hasar mevcut ise paket Kargo Firmasından teslim alınmamalıdır. Kargo Firmasından ürün teslim alındıktan sonra fiziki hasarlı ürün iadesi işlemi yapılamamaktadır.

Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda ogrencegezegeni.com’ a bildirilmelidir. ogrencegezegeni.com en kısa sürede yeni bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

İade edilen ürünler teslimatta kullanılan firma ile geri gönderilmelidir.